ΦΟΒΕΡΟΣ Ο ΑΠΟΛΛΩΝ ΝΙΚΗΣΕ ΤΟΝ ΠΑΟΚ



Μεγάλη νίκη  του Απόλλωνα Σμύρνης για την Α1 ανδρών στο πόλο, καθώς πήρε το διπλό στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο από τον ΠΑΟΚ.

Η ομάδα του Γιάννη Κατρουντζανάκη επικράτησε 9-8, πετυχαίνοντας τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη έπειτα από αυτή της πρεμιέρας επί του Παλαιού Φαλήρου.

Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε και με τρία γκολ διαφορά και έδειχνε να ελέγχει το παιχνίδι, όμως ο Απόλλων κατάφερνε να μειώνει στο ένα γκολ και στο τελευταίο οκτάλεπτο με ένα σερί τριών τερμάτων σφράγισε τη νίκη. Ο Μοσκόφ μείωσε σε 8-7, στο 7.23 πριν από τη λήξη, ο Λέκιτς ισοφάρισε 8-8, στο 3.34 πριν από το φινάλε και ο Φωκάς πέτυχε το νικητήριο γκολ στον παίκτη παραπάνω (8-9), 26 δευτερόλεπτα πριν από την λήξη. Ο ΠΑΟΚ είχε στο τέλος ευκαιρία με παίκτη παραπάνω, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.  

ΠΑΟΚ - ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ 8-9

Οκτάλεπτα: 4-2, 2-2, 2-2, 0-3.

ΠΑΟΚ (Πάνος Βέργος): Γαλανίδης, Σαρησάββας, Ζάτοβιτς 1, Προσινικλής Ν., Κουλούρης 3, Σιώπκας, Τσολακούδης 1, Μουρατίδης 1, Παυλίδης, Μαξίμοβιτς 1, Τίγκας 1, Προσινικλής Π., Σιορδίλης, Τάτσης, Μπόλκας.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ (Γιάννης Κατρουτζανάκης): Γρηγοριάδης, Μαυρωτάς Λ., Μητρόπουλος, Φωκάς 1, Μοσκόφ 2, Γιαννουρής, Παπαδόπουλος Γ. 1, Λέκιτς 2, Παπάκος 1, Δερμιτζάκης Δ. 1. Δερμιτζάκης Χρ. 1, Καστανάκης, Μιχαλόπουλος.

Το υπόλοιπο πρόγραμμα:

Σάββατο 21/10:

Κολ. Εθνικό Πειραιά 15.30 Ολυμπιακός – Εθνικός (Παϊρακταρίδης, Μαρκοπούλου)

Κολ. Χανίων 17.00 ΝΟ Χανίων – ΝΟ Βουλιαγμένης (Δαμιανάκης, Πολυχρονόπουλος)

Κολ. Ηρακλείου 17.00 ΟΦΗ – Πανιώνιος (Σταυρίδης, Χατζηαναστασίου)

Κολ. Αλίμου 18.00 Υδραϊκός – ΝΟ Χίου (Μοίραλης, Κουρτίδης)

Κολ. Παλαιού Φαλήρου 19.00 Παλαιό Φάληρο - ΑΝΟ Γλυφάδας (Μπιράκης Σπανούδης)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ομάδα
 

Γκολ
 Βαθμοί
 1
Ολυμπιακός
 

 15-5
 3
 -
ΝΟ Βουλιαγμένης
 

 14-6
 3
-
Εθνικός Πειραιά
 

 10-5
 3
-
Πανιώνιος
 

 10-8
 3
-
Απόλλων Σμύρνης
 

 9-8
 3
-
ΠΑΟΚ
 

 4-3
 3
7
Παλαιό Φάληρο
 

 8-9
 0
-
Υδραϊκός
 

 3-4
 0
-
ΝΟ Χανίων
 


 8-10
 0
-
ΟΦΗ
 


 5-10
 0
-
ΝΟ Χίου
 


 6-14
 0
12
ΑΝΟ Γλυφάδας
 


 5-15
 0
Επόμενη αγωνιστική (3η): 25/10: ΝΟ Βουλιαγμένης – ΟΦΗ, ΝΟ Χίου – ΝΟ Χανίων, Απόλλων Σμύρνης – Υδραϊκός, ΑΝΟ Γλυφάδας – ΠΑΟΚ. 27/10: Πανιώνιος – Ολυμπιακός, Εθνικός – Παλαιό Φάληρο.
Share on Google Plus