ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΤΟΥ ΣΕΔΥ

Ξεκίνησε στο Εθνικό Κολυμβητήριο Πειραιά "Π. Καπαγέρωφ" το γυναικείο τουρνουά που διοργανώνει ο Σύνδεσμος Ελλήνων Διαιτητών Υδατοσφαίρισης, χωρίς την συμμετοχή της Βουλιαγμένης και της Γλυφάδας.

Στον πρώτο αγώνα της ημέρας, ο Ολυμπιακός νίκησε τον Εθνικό με 21-7, έχοντας την υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Οι "ερυθρόλευκες" είχαν πρώτες σκόρερ τις Μανωλιουδάκη και Μαργαρίτα Πλευρίτου, που πέτυχαν από τέσσερα τέρματα, ενώ για τον Εθνικό δύο τέρματα σκόραρε η Νιαρχάκου.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια ο ΝΟ Ρεθύμνου νίκησε τη ΝΕ Πατρών με 10-7, από δύο γκολ για την νικήτρια ομάδα πέτυχαν οι Έλενα Φαρμάκη, Σαφέτη και Καρυπίδου, ενώ οι Πατρινές είχαν πρώτη σκόρερ την Σοφία Μανέτα με τρία τέρματα και ο Νηρέας Χαλανδρίου επικράτησε του Τρίτωνα Αμαρουσίου με 11-6 και πρωταγωνίστρια τη Μαυρέλου, που πέτυχε τρία τέρματα, ενώ με δύο γκολ η Κούζουνα ήταν η πρώτη σκόρερ των τυπικά φιλοξενούμενων. 

Συνοπτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερς:

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7-21
Τα οκτάλεπτα: 2-6, 2-6, 1-3, 2-6

ΕΘΝΙΚΟΣ (Κώστας Βαμβακάρης): Νιαρχάκου 2, Καλαργυρού 1, Βάσιλα 1, Λογοθέτη 1, Φραγκιουδάκη 1, Κατσίμπρη 1
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κώστας Χατζηδάκης): Πλευρίτου Μ. 4, Μανωλιουδάκη 4, Ασημάκη 3, Έμολο 3, Αβραμίδου 2, Πλευρίτου Ε. 1, Φουντωτού 1, Πλευρίτου Β. 1, Τσουκαλά 1, Μυριοκεφαλιτάκη 1



ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ-ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ 10-7
Τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-3, 3-3, 4-0

ΝΟ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Κώστας Φιτσανάκης): Σαφέτη 2, Φαρμάκη Ε. 2, Καρυπίδου 2, Φαρμάκη Μ. 1, Γαβαλά 1, Στρατηδάκη 1, Ευθυμίου 1
ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Δημήτρης Μπιτσάκος): Μανέτα Σ. 3, Μανέτα Μ. 1, Πετάση 1, Μπιτσάκου 1, Κουτέλη 1



ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ-ΤΡΙΤΩΝ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 11-6
Τα οκτάλεπτα: 3-0, 3-2, 4-1, 1-3

Νηρέας Χαλανδρίου (Ευτυχία Καραγιάννη): Μαυρέλου 3, Τετζαλίδου 2, Παπατριανταφύλλου 1, Εξαρχάκου Στ. 2, Τριχά 1, Μαστρόκαλου 1, Λούδη 1
Τρίτων Αμαρουσίου (Άγγελος Γαρελίδης): Κουζούνα 2, Σαμαρά 1, Παλαιοδήμου 1, Αργυρού 1, Παπαδάκη 1



Το σημερινό πρόγραμμα (14/10)

10.00 Εθνικός-Τρίτων Αμαρουσίου
11.00 ΝΟ Ρεθύμνου-Νηρέας Χαλανδρίου
12.00 ΝΕ Πατρών-Ολυμπιακός

18.30 Νηρέας Χαλαδρίου-Εθνικός
19.30 Τρίτων Αμαρουσίου-ΝΕ Πατρών
20.30 Ολυμπιακός-ΝΟ Ρεθύμνου
Share on Google Plus