ΟΙ ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ


Ολοκληρώθηκε η Α' Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων και προκρίθηκαν 41 ομάδες στη Β' φάση,  ενώ εκκρεμούν τρεις αγώνες στον Δ' Όμιλο Αττικής για να δοθεί άλλο ένα εισιτήριο πρόκρισης και να γίνουν οι ομάδες 42.


Οι ομάδες που προκρίθηκαν είναι: 
ΝΟ Βουλιαγμένης, Νηρέας Γέρακα, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Χίου, Νηρέας Χαλανδρίου, Παλαιό Φάληρο, Ολυμπιακός, ΑΕ Χαϊδαρίου, ΓΣ Περιστερίου, Ιωνικός, Παναθηναϊκός, Άλμα Κλαμπ, ΑΝΟ Γλυφάδας, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΑΕ Κερατσινίου, ΠΑΟΚ, Πανσερραϊκός, ΕΑΤΕΚ, Άρης, ΟΦΘ, ΝΟ Καβάλας, Ηρακλής, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΚΕ Κοζάνης, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Πύρρος Ιωαννίνων, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών, ΝΟ Καλαμάτας, ΝΟ Ναυπλίου, ΝΕ Λάρισας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, Νηρέας Λαμίας, ΝΟ Χανίων, Πλιτς Πλατς, ΝΟ Ρεθύμνου.


Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):


ΝΟ Βουλιαγμένης - Μίλων 27-1, Νηρέας Γέρακα - ΓΣ Ηλιούπολης 10-4, Ηλυσιακός - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-17, Μίλων - Νηρέας Γέρακα 3-11.

Βαθμολογία:

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 12

2. Νηρέας Γέρακα 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

5. Μίλων 0


Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):

Παλαιό Φάληρο - Νηρέας Χαλανδρίου 4-5, ΝΟ Χίου - ΑΟ Πετρούπολης 15-7.

Βαθμολογία:

1. ΝΟ Χίου 9

2. Νηρέας Χαλανδρίου 6

3. Παλαιό Φάληρο 3

4. ΑΟ Πετρούπολης 0


Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):

Ολυμπιακός - ΓΣ Περιστερίου 17-8, Ιωνικός - ΑΕ Χαϊδαρίου 8-11, Ροή - Ολυμπιακός 6-13, ΓΣ Περιστερίου - Ιωνικός 10-9.

Βαθμολογία:

1. Ολυμπιακός 12

2. ΑΕ Χαϊδαρίου 9

3. ΓΣ Περιστερίου 6

4. Ιωνικός 3

5. Ροή 0


Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας. Αμαρουσίου):

Παναθηναϊκός - ΑΟ Καστέλλας 19-2, Τρίτων Αμαρουσίου - ΑΝΟ Γλυφάδας 4-21.

Βαθμολογία:

1. Παναθηναϊκός 9 (3 αγ.)

2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.)

3. ΑΝΟ Γλυφάδας 6 (4 αγ.)

4. ΑΟ Καστέλλας 0 (3 αγ.)

5. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (2 αγ.)


Σ.Σ.: Εκκρεμούν οι αγώνες: Κολ. Αμαρουσίου: Τρίτη 14/3: 20.30 Τρίτων Αμαρουσίου - Άλμα Κλαμπ. Κυριακή 19/3: 12.00 Άλμα Κλαμπ - Παναθηναϊκός, 13.00 ΑΟ Καστέλλας - Τρίτων Αμαρουσίου.


Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος - ΑΕ Κερατσινίου 13-4, Εθνικός Πειραιά - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 13-4, Εθνικός Πειραιά - Πανιώνιος 3-11, Δελφίνια Μεταμόρφωσης - ΑΕ Κερατσινίου 7-14.


Βαθμολογία:

1. Πανιώνιος 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. ΑΕ Κερατσινίου 3

4. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0


Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Πανσερραϊκός - Άρης 19-4, ΠΑΟΚ - ΕΑΤΕΚ 17-5, Μακεδονικός - Πανσερραϊκός 5-21, Άρης - ΠΑΟΚ 0-22.


Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. ΕΑΤΕΚ 6

4. Άρης 3

5. Μακεδονικός 0


Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ - Ηρακλής 7-2, ΧΑΝΘ - ΝΟ Καβάλας 9-9.


Βαθμολογία:

1. ΟΦΘ 9

2. ΝΟ Καβάλας 4

3. Ηρακλής 3

4. ΧΑΝΘ 1


ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):


Βαθμολογία:

1. ΠΑΣ Φοίβος 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

3. Νηρέας Ορεστιάδας 0

ΣΑΠΚ Νεάπολης -


ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων - ΝΑΟ Κέρκυρας 11-8, ΚΕ Κοζάνης - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 18-2, ΚΕ Κοζάνης - Πύρρος Ιωαννίνων 11-2, Δελφίνια Πτολεμαϊδας - ΝΑΟ Κέρκυρας 9-9.


Βαθμολογία:

1. ΚΕ Κοζάνης 9

2. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 4

3. Πύρρος Ιωαννίνων 3

4. ΝΑΟ Κέρκυρας 1


ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):


ΝΟ Ιτέας - ΝΟ Πατρών 0-24, ΝΟ Ναυπλίου - ΝΟ Καλαμάτας 1-20, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Ιτέας 16-1, ΝΟ Πατρών - ΝΟ Ναυπλίου 20-1.


Βαθμολογία:

1. ΝΟ Πατρών 12

2. ΝΕ Πατρών 9

3. ΝΟ Καλαμάτας 5

4. ΝΟ Ναυπλίου 2

5. ΝΟ Ιτέας 0


ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

Πλιτς Πλατς - ΝΟ Χανίων 4-6, ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Αγ. Νικολάου 18-2.

Βαθμολογία:

1. ΝΟ Χανίων 9

2. Πλιτς Πλατς 6

3. ΝΟ Ρεθύμνου 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0


ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Ν. Ιωνίας Βόλου):

ΟΥΚ Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ 14-2, Νηρέας Λαμίας - ΝΟ Λάρισας 6-6, ΝΕ Λάρισας - Νίκη Βόλου 11-9, ΟΥΚ Βόλου - Νηρέας Λαμίας 6-4, ΝΟ Λάρισας - ΝΕ Λάρισας 4-15, Νίκη Βόλου - ΟΕΑΝΑΒ 16-1.


Βαθμολογία:

1. ΝΕ Λάρισας 15

2. Νίκη Βόλου 12

3. ΟΥΚ Βόλου 9

4. ΝΟ Λάρισας 4

5. Νηρέας Λαμίας 4

6. ΟΕΑΝΑΒ 0


Η Β' φάση του πρωταθλήματος Μίνι Παίδων θα διεξαχθεί 19-21/5. Η κλήρωση θα γίνει την Τετάρτη 12/4 στις 12.30 στα γραφεία της ΚΟΕ.
Share on Google Plus