ΟΙ ΠΡΩΤΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΤΩΝ ΜΙΝΙ ΠΑΙΔΩΝ
























Με αγώνες και στους 12 Ομίλους, ξεκίνησε η Α' Προκριματική φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων, με τρεις ομάδες να μην κατεβαίνουν στους αγώνες και να μηδενίζονται.

Από την Α' φάση στη Β' ΔΕΝ προκρίνονται μόνο οι ομάδες που θα κατακτήσουν την τελευταία θέση σε καθέναν από τους 12 Ομίλους.

Τα αποτελέσματα Παρασκευής και Σαββάτου:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Ηλιούπολης, Βουλιαγμένης):

ΓΣ Ηλιούπολης - Μίλων 18-1, Νηρέας Γέρακα - Ηλυσιακός 11-10.
Ηλυσιακός - ΓΣ Ηλιούπολης 11-5, ΝΟ Βουλιαγμένης - Νηρέας Γέρακα 12-6, Μίλων - Ηλυσιακός 7-15, ΓΣ Ηλιούπολης - ΝΟ Βουλιαγμένης 4-22.

Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. Ηλυσιακός 6 (3 αγ.), 3. Νηρέας Γέρακα 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (2 αγ.), 5. Μίλων 0 (2 αγ.).


Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Φαλήρου, Πετρούπολης):

ΑΟ Πετρούπολης - Παλαιό Φάληρο 2-14, ΝΟ Χίου - Νηρέας Χαλανδρίου 8-6, ΑΟ Πετρούπολης - Νηρέας Χαλανδρίου 5-11, ΝΟ Χίου - Παλαιό Φάληρο 8-7.

Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Χίου 6, 2. Παλαιό Φάληρο 3, 3. Νηρέας Χαλανδρίου 3, 4. ΑΟ Πετρούπολης 0.


Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Χαϊδαρίου, Νίκαιας, Περιστερίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου - ΓΣ Περιστερίου 6-4, Ιωνικός - Ροή 17-3.
Ροή - ΑΕ Χαϊδαρίου 2-13, Ολυμπιακός - Ιωνικός 15-3, ΓΣ Περιστερίου - Ροή 11-3, ΑΕ Χαϊδαρίου - Ολυμπιακός 5-17.

Βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 2. ΑΕ Χαϊδαρίου 6 (3 αγ.), 3. ΓΣ Περιστερίου 3 (2 αγ.), 4. Ιωνικός 3 (2 αγ.), 5. Ροή 0 (3 αγ.).


Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Αμαρουσίου):

ΑΝΟ Γλυφάδας - ΑΟ Καστέλλας 4-3.
Άλμα Κλαμπ - ΑΝΟ Γλυφάδας 13-2, Παναθηναϊκός - Τρίτων Αμαρουσίου 26-1, ΑΟ Καστέλλας - Άλμα Κλαμπ 0-13, ΑΝΟ Γλυφάδας - Παναθηναϊκός 3-21.

Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. Άλμα Κλαμπ 6 (2 αγ.), 3. ΑΝΟ Γλυφάδας 3 (3 αγ.), 4. Τρίτων Αμαρουσίου 0 (1 αγ.), ΑΟ Καστέλλας 0 (2 αγ.).


Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ν. Σμύρνης):

Πανιώνιος - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 18-3, Εθνικός Πειραιά - ΑΕ Κερατσινίου 6-4.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΕΑΤΕΚ - Άρης 13-2, ΠΑΟΚ - Μακεδονικός 32-0.
Μακεδονικός - ΕΑΤΕΚ 1-15, Πανσερραϊκός - ΠΑΟΚ 2-21, Άρης - Μακεδονικός 13-4, ΕΑΤΕΚ - Πανσερραϊκός 7-16.

Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΕΑΤΕΚ 6 (3 αγ.), 3. Πανσερραϊκός 3 (2 αγ.), 4. Άρης 3 (2 αγ.), 5. Μακεδονικός 0 (3 αγ.).


Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΟΦΘ - ΧΑΝΘ 10-3.
ΧΑΝΘ - Ηρακλής 6-9, ΝΟ Καβάλας - ΟΦΘ 7-14, Ηρακλής - ΝΟ Καβάλας 5-12.

Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΟΦΘ 6, 2. ΝΟ Καβάλας 3, 3. Ηρακλής 3, 4. ΧΑΝΘ 0.


ΟΜΙΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Νηρέας Ορεστιάδας - ΠΑΣ Φοίβος 7-19, Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Νηρέας Ορεστιάδας 14-6.

Βαθμολογία:

1. ΠΑΣ Φοίβος 6

2. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3

3. Νηρέας Ορεστιάδας 0

4. ΣΑΠΚ Νεάπολης -

Σ.Σ.: Ο ΣΑΠΚ Νεάπολης δεν κατέβηκε στους αγώνες.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

Πύρρος Ιωαννίνων - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 12-4, ΚΕ Κοζάνης - ΝΑΟ Κέρκυρας 9-5.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΛΛΑΔΑΣ (Κολυμβητήριο Αλεξανδρούπολης):

Νηρέας Ορεστιάδας - ΣΑΠΚ Νεάπολης 5-0 χωρίς αγώνα, Εθνικός Αλεξανδρούπολης - ΠΑΣ Φοίβος 3-18.

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Ναυπλίου - ΝΕ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Πατρών 0-5 χωρίς αγώνα.

ΝΕ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 9-3, ΝΟ Ιτέας - ΝΟ Ναυπλίου 2-4, ΝΟ Πατρών - ΝΕ Πατρών 20-1, ΝΟ Καλαμάτας - ΝΟ Ιτέας 16-3.

Βαθμολογία: 1. ΝΟ Πατρών 6 (2 αγ.), 2. ΝΕ Πατρών 6 (3 αγ.), 3. ΝΟ Καλαμάτας 2 (3 αγ.), 4. ΝΟ Ναυπλίου 2 (2 αγ.), 5. ΝΟ Ιτέας 0 (2 αγ.). Σ.Σ.: Ο ΝΟ Καλαμάτας και ο ΝΟ Ναυπλίου έχουν από έναν μηδενισμό και τους έχει αφαιρεθεί από ένας βαθμός.

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Χανίων):

ΝΟ Ρεθύμνου - ΝΟ Χανίων 4-13, ΝΟ Αγ. Νικολάου - Πλιτς Πλατς 0-25, ΝΟ Αγ. Νικολάου - ΝΟ Χανίων 1-20, ΝΟ Ρεθύμνου - Πλιτς Πλατς 2-6.

Βαθμολογία (2 αγ.): 1. ΝΟ Χανίων 6, 2. Πλιτς Πλατς 6, 3. ΝΟ Ρεθύμνου 0, 4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0.

ΟΜΙΛΟΣ ΒΟΛΟΥ (Κολυμβητήριο Νέας Ιωνίας Βόλου):

Νηρέας Λαμίας - ΟΕΑΝΑΒ 18-1, Νίκη Βόλου - ΝΟ Λάρισας 14-5, ΝΕ Λάρισας - ΟΥΚ Βόλου 11-4.

ΟΕΑΝΑΒ - ΝΟ Λάρισας 3-13, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 3-7, Νηρέας Λαμίας - ΝΕ Λάρισας 4-19, ΝΟ Λάρισας - ΟΥΚ Βόλου 4-6, ΝΕ Λάρισας - ΟΕΑΝΑΒ 22-2, Νίκη Βόλου - Νηρέας Λαμίας 12-4.

Βαθμολογία (3 αγ.): 1. ΝΕ Λάρισας 9, 2. Νίκη Βόλου 9, 3. Νηρέας Λαμίας 3. 4. ΟΥΚ Βόλου 3, 5. ΝΟ Λάρισας 3, 6. ΟΕΑΝΑΒ 0.
Share on Google Plus