ΣΕ ΕΞΕΛΙΞΗ ΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΤΩΝ ΕΦΗΒΩΝ





















Τα Χανιά, ο ΝΟ Ρεθύμνου και ο ΟΦΗ από τον Όμιλο Κρήτης και οι ΝΟ Πατρών και ΝΕ Πατρών από τον Όμιλο Πάτρας είναι οι πρώτες ομάδες που σφράγισαν και τυπικά το εισιτήριο της πρόκρισης τους στη Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων, καθώς ολοκληρώθηκαν οι αγώνες των δύο συγκεκριμένων Ομίλων της Α' προκριματικής φάσης της διοργάνωσης, το Σάββατο (4/2) το βράδυ.

Στους υπόλοιπους ομίλους οι αγώνες ολοκληρώνονται σήμερα Κυριακή (05/02).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι βαθμολογίες:

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

ΑΕ Κερατσινίου – Εθνικός Πειραιά 2-31, Παλαιό Φάληρο – ΓΣ Περιστερίου 11-4, Πανιώνιος – ΑΕ Κερατσινίου 20-1, Εθνικός Πειραιά – Παλαιό Φάληρο 2-8.

Η Βαθμολογία: 1. Παλαιό Φάληρο 6 (2 αγ.), 2. Πανιώνιος 6 (2 αγ.), 3. ΓΣ Περιστερίου 3 (2 αγ.), 4. Εθνικός Πειραιά 3 (3 αγ.), 5. ΑΕ Κερατσινίου 0 (3 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Χαλανδρίου, Αλίμου):

Απόλλων Σμύρνης – Νηρέας Χαλανδρίου 1-30, Ολυμπιακός – Νηρέας Γέρακα 21-2, ΝΟ Καλαμακίου – Απόλλων Σμύρνης 20-12, Νηρέας Χαλανδρίου – Ολυμπιακός 6-11.

Η Βαθμολογία: 1. Ολυμπιακός 6 (2 αγ.), 2. Νηρέας Χαλανδρίου 6 (3 αγ.), 3. ΝΟ Καλαμακίου 3 (2 αγ.), 4. Νηρέας Γέρακα 3 (2 αγ.), 5. Απόλλων Σμύρνης 0 (3 αγ.).

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΑΝΟ Γλυφάδας – ΓΣ Ηλιούπολης 13-3, ΝΟ Χίου – Άρης Νίκαιας 22-3, Ηλυσιακός – ΑΝΟ Γλυφάδας 5-12, ΓΣ Ηλιούπολης – ΝΟ Χίου 5-13.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9 (3 αγ.), 2. ΝΟ Χίου 6 (2 αγ.), 3. Ηλυσιακός 3 (2 αγ.), 4. ΓΣ Ηλιούπολης 0 (3 αγ.), 5. Άρης Νίκαιας 0 (2 αγ.).

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Νέας Σμύρνης):

Παναθηναϊκός – Ιωνικός 13-4, Μίλων – Παναθηναϊκός 2-13, Ιωνικός – ΝΟ Βουλιαγμένης 0-22.

Η Βαθμολογία: 1. Παναθηναϊκός 6 (2 αγ.), 2. ΝΟ Βουλιαγμένης 3 (1 αγ.), 3. Ιωνικός 3 (3 αγ.), 4. Μίλων 0 (2 αγ.).

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΑΕ Χαϊδαρίου – Ολυμπιάδα Πετρούπολης 9-1, ΝΟ Χαλκίδας – Δελφίνια Μεταμόρφωσης 8-5, Άλμα Κλαμπ – ΑΕ Χαϊδαρίου 5-10, Ολυμπιάδα Πετρούπολης – ΝΟ Χαλκίδας 7-1.

Η Βαθμολογία: 1. ΑΕ Χαϊδαρίου 9 (3 αγ.), 2. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 4 (3 αγ.), 3. ΝΟ Χαλκίδας 3 (2 αγ.), 4. Άλμα Κλαμπ 1 (3 αγ.), 5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0 (2 αγ.).

Α’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΣΑΠΚ Νεάπολης – ΑΠΣ Οξυγόνο 16-3, Πανσερραϊκός – Μακεδονικός 12-4, Ηρακλής – ΣΑΠΚ Νεάπολης 2-11, ΑΠΣ Οξυγόνο – Πανσερραϊκός 5-13.

Η Βαθμολογία: 1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 9 (3 αγ.), 2. Πανσερραϊκός 6 (2 αγ.), 3. Ηρακλής 1 (2 αγ.), 4. ΑΠΣ Οξυγόνο 1 (3 αγ.), 5. Μακεδονικός 0 (2 αγ.).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΧΑΝΘ – Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-6, ΠΑΟΚ – ΟΕΑΝΑΒ 36-0, ΠΑΣ Φοίβος – ΧΑΝΘ 16-5, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΠΑΟΚ 1-28.

Η Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. ΠΑΣ Φοίβος 6 (2 αγ.), 3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3 (3 αγ.), 4. ΧΑΝΘ 1 (3 αγ.), 5. ΟΕΑΝΑΒ 1 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο ΠτολεμαΊδας):

ΕΑΤΕΚ – ΚΕ Κοζάνης 5-20, ΝΑΟ Κέρκυρας – Δελφίνια Πτολεμαϊδας 9-8, Πύρρος Ιωαννίνων – ΕΑΤΕΚ 21-5, ΚΕ Κοζάνης – ΝΑΟ Κέρκυρας 13-13.

Η Βαθμολογία: 1. ΚΕ Κοζάνης 7 (3 αγ.), 2. ΝΑΟ Κέρκυρας 4 (2 αγ.), 3. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3 (2 αγ.), 4. Πύρρος Ιωαννίνων 3 (2 αγ.), 5. ΕΑΤΕΚ 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

Νίκη Βόλου – ΝΟ Λάρισας 15-8, ΝΕ Λαμίας – ΝΕ Λάρισας 5-7, ΟΥΚ Βόλου – Νίκη Βόλου 7-8, ΝΟ Λάρισας – ΝΕ Λαμίας 16-4.

Η Βαθμολογία: 1. Νίκη Βόλου 9 (3 αγ.), 2. ΟΥΚ Βόλου 3 (2 αγ.), 3. ΝΕ Λάρισας 3 (2 αγ.), 4. ΝΟ Λάρισας 3 (3 αγ.), 5. ΝΕ Λαμίας 0 (2 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Ρεθύμνου – ΝΟ Αγ. Νικολάου 16-9, ΝΟ Χανίων – ΟΦΗ 10-4, ΝΟ Χανίων – ΝΟ Ρεθύμνου 13-4, ΟΦΗ – ΝΟ Αγ. Νικολάου 13-6.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Νηρέας Λαμίας – ΝΟ Πατρών 7-11, ΝΕ Πατρών – Νηρέας Λαμίας 10-2.

Η Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Πατρών 6

2. ΝΕ Πατρών 3

3. Νηρέας Λαμίας 0
Share on Google Plus