ΟΙ 40 ΠΡΟΚΡΙΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΕΦΗΒΩΝ




















40 ομάδες προκρίνονται στη Β' φάση του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Εφήβων με την ολοκλήρωση των αγώνων όλων των Ομίλων της Α' Προκριματικής φάσης.

Οι ομάδες που προκρίνονται είναι: Παλαιό Φάληρο, Πανιώνιος, Εθνικός Πειραιά, ΓΣ Περιστερίου, Ολυμπιακός, Νηρέας Χαλανδρίου, Νηρέας Γέρακα, ΝΟ Καλαμακίου, ΑΝΟ Γλυφάδας, ΝΟ Χίου, Ηλυσιακός, ΓΣ Ηλιούπολης, ΝΟ Βουλιαγμένης, Παναθηναϊκός, Ιωνικός, ΑΕ Χαϊδαρίου, Άλμα Κλαμπ, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, ΝΟ Χαλκίδας, ΣΑΠΚ Νεάπολης, Πανσερραϊκός, Μακεδονικός, Ηρακλής, ΠΑΟΚ, ΠΑΣ Φοίβος, Εθνικός Αλεξανδρούπολης, ΧΑΝΘ, ΚΕ Κοζάνης, ΝΑΟ Κέρκυρας, Πύρρος Ιωαννίνων, Δελφίνια Πτολεμαϊδας, Νίκη Βόλου, ΟΥΚ Βόλου, ΝΟ Λάρισας, ΝΕ Λάρισας, ΝΟ Χανίων, ΝΟ Ρεθύμνου, ΟΦΗ, ΝΟ Πατρών, ΝΕ Πατρών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής και οι τελικές βαθμολογίες σε όλους τους Ομίλους:

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Παλαιό Φάληρο - Πανιώνιος 10-7, ΓΣ Περιστερίου - Εθνικός Πειραιά 3-5, ΑΕ Κερατσινίου - Παλαιό Φάληρο 1-20, Πανιώνιος - ΓΣ Περιστερίου 11-4.

Η Βαθμολογία:

1. Παλαιό Φάληρο 12

2. Πανιώνιος 9

3. Εθνικός Πειραιά 6

4. ΓΣ Περιστερίου 3

5. ΑΕ Κερατσινίου 0

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γέρακα, Χαλανδρίου, Αλίμου):

Ολυμπιακός - ΝΟ Καλαμακίου 15-3, Νηρέας Γέρακα - Νηρέας Χαλανδρίου 1-6, Απόλλων Σμύρνης - Ολυμπιακός 5-27, ΝΟ Καλαμακίου - Νηρέας Γέρακα 5-6.

Η Βαθμολογία :

1. Ολυμπιακός 12

2. Νηρέας Χαλανδρίου 9

3. Νηρέας Γέρακα 6

4. ΝΟ Καλαμακίου 3

5. Απόλλων Σμύρνης 0

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Ηλιούπολης):

ΝΟ Χίου - Ηλυσιακός 14-2, Άρης Νίκαιας - ΓΣ Ηλιούπολης 6-13, ΑΝΟ Γλυφάδας - ΝΟ Χίου 11-8, Ηλυσιακός - Άρης Νίκαιας 17-5.

Η Βαθμολογία :

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 12

2. ΝΟ Χίου 9

3. Ηλυσιακός 6

4. ΓΣ Ηλιούπολης 3

5. Άρης Νίκαιας 0

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Νίκαιας, Νέας Σμύρνης):

ΝΟ Βουλιαγμένης - Μίλων 14-3, Παναθηναϊκός - ΝΟ Βουλιαγμένης 3-17.

Η Βαθμολογία :

1. ΝΟ Βουλιαγμένης 9

2. Παναθηναϊκός 6

3. Ιωνικός 3

4. Μίλων 0

Ε' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

ΝΟ Χαλκίδας - Άλμα Κλαμπ 5-8, Δελφίνια Μεταμόρφωσης - Ολυμπιάδα Πετρούπολης 6-7, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΝΟ Χαλκίδας 15-8, Άλμα Κλαμπ - Δελφίνια Μεταμόρφωσης 9-8.

Η Βαθμολογία :

1. ΑΕ Χαϊδαρίου 12

2. Άλμα Κλαμπ 7

3. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 7

4. ΝΟ Χαλκίδας 3

5. Δελφίνια Μεταμόρφωσης 0

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

Πανσερραϊκός - Ηρακλής 12-4, Μακεδονικός - ΑΠΣ Οξυγόνο 12-4, ΣΑΠΚ Νεάπολης - Πανσερραϊκός 4-3, Ηρακλής - Μακεδονικός 6-6.

Η Βαθμολογία :

1. ΣΑΠΚ Νεάπολης 12

2. Πανσερραϊκός 9

3. Μακεδονικός 4

4. Ηρακλής 2

5. ΑΠΣ Οξυγόνο 1

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΠΑΟΚ - ΠΑΣ Φοίβος 15-3, ΟΕΑΝΑΒ - Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-5, ΧΑΝΘ - ΠΑΟΚ 3-15, ΠΑΣ Φοίβος - ΟΕΑΝΑΒ 13-6.

Η Βαθμολογία:

1. ΠΑΟΚ 12

2. ΠΑΣ Φοίβος 9

3. Εθνικός Αλεξανδρούπολης 6

4. ΧΑΝΘ 1

5. ΟΕΑΝΑΒ 1

ΟΜΙΛΟΣ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ (Κολυμβητήριο Πτολεμαϊδας):

ΝΑΟ Κέρκυρας - Πύρρος Ιωανίννων 11-7, Δελφίνια Πτολεμαϊδας - ΚΕ Κοζάνης 3-15, ΕΑΤΕΚ - ΝΑΟ Κέρκυρας 7-13, Πύρρος Ιωαννίνων - Δελφίνια Πτολεμαϊδας 11-8.

Η Βαθμολογία :

1. ΚΕ Κοζάνης 10

2. ΝΑΟ Κέρκυρας 10

3. Πύρρος Ιωαννίνων 6

4. Δελφίνια Πτολεμαϊδας 3

5. ΕΑΤΕΚ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Κολυμβητήριο Λάρισας):

ΝΕ Λαμίας - ΟΥΚ Βόλου 5-14, ΝΕ Λάρισας - ΝΟ Λάρισας 2-22, Νίκη Βόλου - ΝΕ Λαμίας 18-4, ΟΥΚ Βόλου ΝΕ Λάρισας 16-4.

Η Βαθμολογία :

1. Νίκη Βόλου 12

2. ΟΥΚ Βόλου 9

3. ΝΟ Λάρισας 6

4. ΝΕ Λάρισας 3

5. ΝΕ Λαμίας 0

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

Η Βαθμολογία :

1. ΝΟ Χανίων 9

2. ΝΟ Ρεθύμνου 6

3. ΟΦΗ 3

4. ΝΟ Αγ. Νικολάου 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

Η Βαθμολογία :

1. ΝΟ Πατρών 6

2. ΝΕ Πατρών 3

3. Νηρέας Λαμίας 0

Η Β' φάση του πρωταθλήματος Εφήβων θα διεξαχθεί 05-07/05.
Share on Google Plus