Η 2Η ΜΕΡΑ ΤΟΥ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ ΝΕΩΝ ΑΝΔΡΩΝ



















Ωραία παιχνίδια έγιναν το Σάββατο 18/02 και στους 7 Ομίλους της Α' Προκριματικής φάσης του πρωταθλήματος υδατοσφαίρισης Νέων Ανδρών, όπου σφραγίστηκαν ήδη και τυπικά τα εισιτήρια πρόκρισης για τέσσερις ομάδες, από τις 16 συνολικά που θα περάσουν στη Β' φάση, καθώς ολοκληρώθηκαν οι αγώνες σε δύο Ομίλους.

Συγκεκριμένα προκρίθηκαν από τον Δ' Όμιλο Αττικής ο ΑΝΟ Γλυφάδας και ο Εθνικός Πειραιά και από τον Όμιλο Κρήτης ο ΝΟ Χανίων και ο ΝΟ Ρεθύμνου. Στους υπόλοιπους Ομίλους  οι αγώνες ολοκληρώνονται την Κυριακή (19/2) οπότε και θα βγουν όλες οι ομάδες που περνούν στη Β' φάση.

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και οι βαθμολογίες.

Α' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Βουλιαγμένης, Πειραιά, Πετρούπολης):

ΝΟ Χίου - Ολυμπιακός 7-10, ΝΟ Βουλιαγμένης - ΝΟ Χίου 15-3.

Βαθμολογία: 1. ΝΟ Βουλιαγμένης 6 (2 αγ.), 2. Ολυμπιακός 3 (1 αγ.), 3. ΝΟ Χίου 0 (2 αγ.), 4. Ολυμπιάδα Πετρούπολης 0 (1 αγ.).

Β' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Νέας Σμύρνης):

Παναθηναϊκός - Άρης Νίκαιας 26-2, Πανιώνιος - Ιωνικός 18-7.

Γ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Χαϊδαρίου):

Παλαιό Φάληρο - Νηρέας Χαλανδρίου 18-6, ΑΕ Χαϊδαρίου - ΓΣ Περιστερίου 9-7.

Δ' ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ (Κολυμβητήρια Γλυφάδας, Πειραιά, Γέρακα):

ΑΝΟ Γλυφάδας - Ηλυσιακός 15-8, Εθνικός Πειραιά - Νηρέας Γέρακα 18-5, Εθνικός Πειραιά - ΑΝΟ Γλυφάδας 8-17, Νηρέας Γέρακα - Ηλυσιακός 6-6.

Βαθμολογία:

1. ΑΝΟ Γλυφάδας 9

2. Εθνικός Πειραιά 6

3. Ηλυσιακός 1

4. Νηρέας Γέρακα 1

ΟΜΙΛΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Κολυμβητήριο Εθνικό):

ΑΠΣ Οξυγόνο - Ηρακλής 6-12, ΟΥΚ Βόλου - Νίκη Βόλου 5-14, ΠΑΟΚ - ΑΠΣ Οξυγόνο 27-3, Ηρακλής - ΟΥΚ Βόλου 4-4.

Βαθμολογία: 1. ΠΑΟΚ 6 (2 αγ.), 2. Νίκη Βόλου 6 (2 αγ.), 3. Ηρακλής 4 (3 αγ.), 4. ΟΥΚ Βόλου 1 (2 αγ.), 5. ΑΠΣ Οξυγόνο 0 (3 αγ.).

ΟΜΙΛΟΣ ΚΡΗΤΗΣ (Κολυμβητήριο Ηρακλείου):

ΝΟ Χανίων - ΟΦΗ 14-3, ΝΟ Χανίων - ΝΟ Ρεθύμνου 18-11.

Βαθμολογία (Τελική):

1. ΝΟ Χανίων 6

2. ΝΟ Ρεθύμνου 3

3. ΟΦΗ 0

ΟΜΙΛΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Κολυμβητήριο Πεπανός):

ΝΟ Πατρών - ΝΟ Λάρισας 16-3, ΝΕ Πατρών - ΝΟ Καλαμάτας 12-1.
Share on Google Plus